USP 20230308 - en to el translation catalogue (399 entries)

en:  approved posts
el:  εγκεκριμένες θέσεις

en:  file
el:  αρχείο

en:  file required
el:  απαιτείται αρχείο

en:  files
el:  αρχεία

en:  files required
el:  απαιτούνται αρχεία

en:  or higher, and has been deactivated!
el:  ή υψηλότερο, και έχει απενεργοποιηθεί!

en:  pixels
el:  εικονοστοιχεία

en:  required
el:  απαιτείται

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
el: &ldquo;Προσθήκη άλλης εικόνας&rdquo; Σύνδεσμος

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
el: &mdash; η απόλυτη λύση για περιεχόμενο που δημιουργείται από χρήστες.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
el: (Παρέχετε το δικό σας πρότυπο φόρμας και στυλ)

en: (Provide your own styles)
el: (Δώστε τα δικά σας στυλ)

en: (Recommended)
el: (Συνιστάται)

en: ..and upload them into a directory named
el: ..και ανεβάστε τα σε έναν κατάλογο με το όνομα

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
el: Προσθέστε μια ερώτηση πρόκλησης για να σταματήσετε τα ανεπιθύμητα. Συμβουλή: κάντε την ερώτηση εύκολη στην απάντηση για κάθε άνθρωπο.

en: Add another image
el: Προσθήκη άλλης εικόνας

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
el: Πρόσθετοι παραλήπτες για ειδοποιήσεις μέσω email. Χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε πολλές διευθύνσεις.

en: Admin
el: διαχειριστής

en: After post content
el: Μετά το περιεχόμενο της ανάρτησης

en: An error occurred. Please go back and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Επιστρέψτε και δοκιμάστε ξανά.

en: and
el: και

en: and is greatly appreciated.
el: και εκτιμάται ιδιαίτερα.

en: and/or
el: και/ή

en: Antispam Question
el: Ερώτηση Antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
el: Η δωρεά οποιουδήποτε μεγέθους με βοηθά να συνεχίσω να αναπτύσσω αυτό το δωρεάν πρόσθετο και άλλους καταπληκτικούς πόρους του WordPress.

en: Assigned Author
el: Ανατεθειμένος συγγραφέας

en: attributes
el: γνωρίσματα

en: Automatically display images and more.
el: Αυτόματη εμφάνιση εικόνων και πολλά άλλα.

en: Before post content
el: Πριν δημοσιεύσετε περιεχόμενο

en: books
el: βιβλία

en: by
el: με

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
el: Από προεπιλογή, CSS &amp; Τα αρχεία JavaScript φορτώνονται σε κάθε σελίδα. Για φόρτωση μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες, εισαγάγετε τη διεύθυνση URL εδώ. Χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε πολλαπλές διευθύνσεις URL. Αφήστε το κενό για φόρτωση σε όλες τις σελίδες.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
el: Από προεπιλογή, εμφανίζεται μια ένδειξη &ldquo;Συμφωνώ με τους Όρους&rdquo; πλαίσιο ελέγχου. Προσαρμόστε όπως θέλετε.

en: Can use
el: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Case-sensitivity
el: Ευαισθησία πεζών-κεφαλαίων

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories &amp; Tags
el: Κατηγορίες &amp; Ετικέτες

en: category
el: κατηγορία

en: Category ID for Hidden Field
el: Αναγνωριστικό κατηγορίας για κρυφό πεδίο

en: Challenge Question
el: Ερώτηση πρόκλησης

en: Challenge Response
el: Απάντηση πρόκλησης

en: check out
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Check out the source code inline notes for more info
el: Ελέγξτε τις ενσωματωμένες σημειώσεις του πηγαίου κώδικα για περισσότερες πληροφορίες

en: Check this box if you have shown support
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν έχετε δείξει υποστήριξη

en: Check your email for the password.
el: Ελέγξτε το email σας για τον κωδικό πρόσβασης.

en: Check your email to reset your password.
el: Ελέγξτε το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Checkbox Error
el: Σφάλμα πλαισίου ελέγχου

en: Checkbox Name
el: Όνομα πλαισίου ελέγχου

en: Checkbox Text
el: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Choose fields to display on the front-end form.
el: Επιλέξτε πεδία για εμφάνιση στη φόρμα της διεπαφής.

en: Choose reCaptcha version
el: Επιλέξτε την έκδοση reCaptcha

en: Configure Custom Field #1.
el: Διαμόρφωση προσαρμοσμένου πεδίου #1.

en: Configure Custom Field #2.
el: Διαμόρφωση προσαρμοσμένου πεδίου #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
el: Διαμόρφωση ειδοποιήσεων email για νέες υποβληθείσες αναρτήσεις.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
el: Διαμορφώστε τις γενικές ρυθμίσεις. Σημείωση: οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις λειτουργούν καλά στις περισσότερες περιπτώσεις.

en: Configure settings for image uploads.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις για μεταφορτώσεις εικόνων.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις για τα πεδία Κατηγορία και Ετικέτα.

en: Configure user settings.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις χρήστη.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
el: Συγχαρητήρια, έχετε συνδεθεί.

en: Correct captcha required
el: Απαιτείται σωστό captcha

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση για το email &ldquo;Από&rdquo; κεφαλίδα (ανατρέξτε στις Συνήθεις Ερωτήσεις της προσθήκης για πληροφορίες).

en: Custom Checkbox
el: Προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Custom checkbox required
el: Απαιτείται προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Custom Content
el: Προσαρμοσμένο περιεχόμενο

en: Custom Field 1
el: Προσαρμοσμένο πεδίο 1

en: Custom Field 1 Display
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 1

en: Custom Field 1 Markup
el: Προσαρμοσμένη Σήμανση Πεδίου 1

en: Custom Field 2
el: Προσαρμοσμένο πεδίο 2

en: Custom Field 2 Display
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 2

en: Custom Field 2 Markup
el: Προσαρμοσμένη Σήμανση Πεδίου 2

en: Custom Field Label
el: Προσαρμοσμένη ετικέτα πεδίου

en: Custom Field Name
el: Προσαρμοσμένο όνομα πεδίου

en: Custom Form + Custom CSS
el: Προσαρμοσμένη φόρμα + Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
el: Προσαρμοσμένη σήμανση για το &ldquo;Προσθήκη άλλης εικόνας&rdquo; Σύνδεσμος. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη σήμανση (συνιστάται).

en: Default Featured Image
el: Προεπιλεγμένη επιλεγμένη εικόνα

en: Disable
el: Καθιστώ ανίκανο

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
el: Απενεργοποιήστε όλα τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά στα πεδία φόρμας (χρήσιμο για την αντιμετώπιση προβλημάτων μηνυμάτων σφαλμάτων)

en: Disable IP Tracking
el: Απενεργοποιήστε την παρακολούθηση IP

en: Disable Replace Author
el: Απενεργοποίηση Αντικατάσταση συντάκτη

en: Disable Required
el: Απαιτείται απενεργοποίηση

en: Disable this field
el: Απενεργοποιήστε αυτό το πεδίο

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
el: Εμφάνιση ενός μενού επιλογής/αναπτυσσόμενου μενού υπαρχουσών ετικετών (ισχύει όταν το πεδίο Tag εμφανίζεται στη φόρμα)

en: Display Checkbox
el: Εμφάνιση πλαισίου ελέγχου

en: Display content only to users with a specific capability:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο σε χρήστες με συγκεκριμένη δυνατότητα:

en: Display content to logged-in users:
el: Εμφάνιση περιεχομένου σε συνδεδεμένους χρήστες:

en: Display content to visitors only:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο στους επισκέπτες:

en: Display custom checkbox on the submission form
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πλαισίου ελέγχου στη φόρμα υποβολής

en: Display Custom Field 1:
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 1:

en: Display Custom Field 2:
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου 2:

en: Display image gallery
el: Εμφάνιση συλλογής εικόνων

en: Display submitted author/name:
el: Εμφάνιση του υποβληθέντος συγγραφέα/ονόματος:

en: Display submitted email address:
el: Εμφάνιση της υποβληθείσας διεύθυνσης email:

en: Display submitted images:
el: Εμφάνιση εικόνων που έχουν υποβληθεί:

en: Display submitted URL:
el: Εμφάνιση υποβληθείσας διεύθυνσης URL:

en: Display the Form
el: Εμφάνιση της Φόρμας

en: Display the login/register form
el: Εμφάνιση της φόρμας σύνδεσης/εγγραφής

en: Display the submit-post form
el: Εμφάνιση της φόρμας υποβολής-ανάρτησης

en: Display user-submitted posts
el: Εμφάνιση αναρτήσεων που έχουν υποβληθεί από τους χρήστες

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
el: Μην συλλέγετε ή αποθηκεύετε καμία διεύθυνση IP χρήστη (χρήσιμη για τη συμμόρφωση με τους κανονισμούς απορρήτου)

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζεται

en: Do not replace post author with submitted user name
el: Μην αντικαθιστάτε τον συντάκτη της ανάρτησης με το υποβληθέν όνομα χρήστη

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
el: Κάντε δωρεά μέσω PayPal, πιστωτικής κάρτας ή κρυπτονομίσματος

en: donation
el: δωρεά

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Duplicate post title. Please try again.
el: Διπλότυπος τίτλος ανάρτησης. ΠΑΡΑΚΑΛΩ προσπαθησε ξανα.

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
el: Email &ldquo;Από&rdquo; Διεύθυνση

en: Email Address for Alerts
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για ειδοποιήσεις

en: Email Alert Message
el: Μήνυμα ειδοποίησης μέσω email

en: Email Alert Subject
el: Θέμα ειδοποίησης email

en: Email Alerts
el: Ειδοποιήσεις μέσω email

en: Email Display
el: Εμφάνιση email

en: Email Markup
el: Σήμανση email

en: email-alert options
el: επιλογές ειδοποίησης μέσω email

en: Enable
el: επιτρέπω

en: Enable and require
el: Ενεργοποίηση και απαίτηση

en: Enable but do not require
el: Ενεργοποίηση αλλά δεν απαιτείται

en: Enable HTML Format
el: Ενεργοποίηση μορφής HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
el: Ενεργοποιήστε τη μορφή HTML για μηνύματα ειδοποίησης μέσω email

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
el: Ενεργοποιήστε το RTE/Visual Editor για το πεδίο Post Content

en: Enable Shortcodes
el: Ενεργοποίηση Shortcodes

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
el: Ενεργοποίηση σύντομων κωδικών σε γραφικά στοιχεία. Από προεπιλογή, το WordPress δεν ενεργοποιεί τους συντομότερους κωδικούς σε γραφικά στοιχεία.

en: Enable users to select multiple categories
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επιλέξουν πολλές κατηγορίες

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να ανεβάζουν άλλους τύπους αρχείων (όπως PDF, Word, Zip, βίντεο και άλλα), ελέγξτε

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
el: Επιτρέπει στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και εικόνες από οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
el: δίνει τη δυνατότητα στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και να ανεβάζουν εικόνες από το μπροστινό μέρος του ιστότοπού σας.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
el: Εισαγάγετε τη *μόνη* σωστή απάντηση στην ερώτηση πρόκλησης

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ή κάντε κλικ στο κουμπί για να ανεβάσετε/επιλέξετε μια εικόνα (προαιρετικό)

en: Enter your Private Key
el: Εισαγάγετε το ιδιωτικό σας κλειδί

en: Enter your Public Key
el: Εισαγάγετε το δημόσιο κλειδί σας

en: Enter your username or email to reset your password.
el: Εισαγάγετε το όνομα χρήστη ή το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Error Message
el: Μήνυμα λάθους

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
el: Εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος εάν η υποβολή της ανάρτησης αποτύχει (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Error message displayed if user does not check the box
el: Εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος εάν ο χρήστης δεν επιλέξει το πλαίσιο

en: Error:
el: Λάθος:

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη εικόνα

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
el: Το αρχείο δεν μεταφορτώθηκε. Ελέγξτε το αρχείο και δοκιμάστε ξανά.

en: File type not allowed (please upload images only)
el: Ο τύπος αρχείου δεν επιτρέπεται (παρακαλώ μεταφορτώστε μόνο εικόνες)

en: For
el: Για

en: For more
el: Για περισσότερα

en: For more features and unlimited forms, check out
el: Για περισσότερες δυνατότητες και απεριόριστες φόρμες, ρίξτε μια ματιά

en: For more options and features, check out
el: Για περισσότερες επιλογές και δυνατότητες, ρίξτε μια ματιά

en: For unlimited fields, check out
el: Για απεριόριστα πεδία, ελέγξτε έξω

en: Forgot?
el: Ξεχάσατε;

en: Form Fields
el: Πεδία Φόρμας

en: Form Style
el: Στυλ φόρμας

en: Front-end Display
el: Εμπρός οθόνη

en: FYI: here is a
el: FYI: εδώ είναι ένα

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Get USP Pro
el: Αποκτήστε το USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
el: Αποκτήστε το USP Pro για απεριόριστες φόρμες!

en: give it a 5-star rating
el: δώστε του μια βαθμολογία 5 αστέρων

en: give this plugin a 5-star rating
el: δώστε σε αυτό το πρόσθετο βαθμολογία 5 αστέρων

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
el: Δώστε στο USP μια βαθμολογία 5 αστέρων στο WordPress.org

en: Go Pro
el: Γίνε επαγγελματίας

en: Have an account?
el: Να έχεις ένα λογαριασμό?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
el: Ακολουθούν μερικά παραδείγματα που δείχνουν πώς να ρυθμίσετε αυτόν τον σύντομο κώδικα:

en: Hidden/Default Category
el: Κρυφή/Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: HTML5 Form + Default CSS
el: Φόρμα HTML5 + Προεπιλεγμένο CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
el: Φόρμα HTML5 + Απενεργοποίηση CSS

en: Human verification: leave this field empty.
el: Ανθρώπινη επαλήθευση: αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
el: Εάν έχουν καθοριστεί πολλές διευθύνσεις για την προηγούμενη ρύθμιση, συμπεριλάβετε ίσο αριθμό διευθύνσεων για αυτήν τη ρύθμιση (με την ίδια σειρά).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
el: Εάν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα μετά την υποβολή. ή εάν ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα σύνδεσης:

en: If you like this plugin, please
el: Αν σας αρέσει αυτό το πρόσθετο, παρακαλώ

en: Image Display
el: Εμφάνιση εικόνας

en: Image height exceeds maximum
el: Το ύψος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: Image Markup
el: Σήμανση εικόνας

en: Image Uploads
el: Μεταφορτώσεις εικόνων

en: Image width exceeds maximum
el: Το πλάτος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: in
el: σε

en: in your theme:
el: στο θέμα σας:

en: Include JavaScript
el: Συμπεριλάβετε JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
el: Συμπερίληψη απαιτούμενων αρχείων JavaScript (συνιστάται)

en: Incorrect response.
el: Λανθασμένη απάντηση.

en: Installation Docs
el: Έγγραφα εγκατάστασης

note: Author of the plugin
en: Jeff Starr
el: Τζεφ Σταρ

en: Jeff Starr on Twitter
el: Ο Τζεφ Σταρ στο Twitter

en: Learn&nbsp;more
el: Μάθετε&nbsp;περισσότερα

en: Leave this option disabled to remember your settings.
el: Αφήστε αυτή την επιλογή απενεργοποιημένη για να θυμάστε τις ρυθμίσεις σας.

en: Like this plugin? Give it a
el: Σας αρέσει αυτό το πρόσθετο; Δώστε του ένα

en: list of USP CSS selectors
el: λίστα επιλογέων USP CSS

en: log in
el: Σύνδεση

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
el: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε! Είναι γρήγορο &amp; Ελεύθερος!

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Login
el: Σύνδεση

en: Lose something?
el: Να χαθεί κάτι;

en: make a donation
el: κάντε μια δωρεά

en: Make a donation via PayPal
el: Κάντε μια δωρεά μέσω PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
el: Κάντε μια δωρεά&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
el: Κάντε την απάντηση πρόκλησης με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για προσαρμοσμένο πεδίο 1. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για προσαρμοσμένο πεδίο 2. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για κάθε εικόνα που υποβάλλεται. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for submitted author/name. You may include
el: Σήμανση για τον συγγραφέα/όνομα που υποβλήθηκε. Μπορείτε να συμπεριλάβετε

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για την υποβληθείσα διεύθυνση email. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
el: Σήμανση για υποβληθείσα διεύθυνση URL. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
el: Μέγιστο ύψος (σε pixel) για τις μεταφορτωμένες εικόνες

en: Maximum image height
el: Μέγιστο ύψος εικόνας

en: Maximum image width
el: Μέγιστο πλάτος εικόνας

en: Maximum number of images
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων

en: Maximum number of images exceeded
el: Υπέρβαση του μέγιστου αριθμού εικόνων

en: Maximum number of images for each submitted post
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
el: Μέγιστο πλάτος (σε pixel) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
el: Το μήνυμα εμφανίζεται μετά την επιτυχή υποβολή της ανάρτησης (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
el: Το μήνυμα εμφανίζεται δίπλα στο πεδίο μεταφόρτωσης αρχείου (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
el: Μήνυμα για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο μήνυμα. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
el: Ελάχιστο ύψος (σε pixel) για τις μεταφορτωμένες εικόνες

en: Minimum image height
el: Ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum image height not met
el: Δεν πληρούται το ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum image width
el: Ελάχιστο πλάτος εικόνας

en: Minimum image width not met
el: Δεν πληρούται το ελάχιστο πλάτος εικόνας

en: Minimum number of images
el: Ελάχιστος αριθμός εικόνων

en: Minimum number of images for each submitted post
el: Ελάχιστος αριθμός εικόνων για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση

en: Minimum number of images not met
el: Δεν πληρούται ο ελάχιστος αριθμός εικόνων

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
el: Ελάχιστο πλάτος (σε pixel) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: More Options
el: Περισσότερες επιλογές

en: Multiple Categories
el: Πολλαπλές Κατηγορίες

en: Name Display
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Name Markup
el: Σήμανση ονόματος

en: Non-empty value for hidden field
el: Μη κενή τιμή για κρυφό πεδίο

en: Note that the url attribute accepts
el: Σημειώστε ότι το χαρακτηριστικό url δέχεται

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
el: Εμμονική σχεδίαση ιστοσελίδων &amp; Ανάπτυξη

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
el: Προαιρετική σήμανση/κείμενο που πρέπει να συμπεριληφθεί πριν από τη φόρμα υποβολής (αφήστε κενό για απενεργοποίηση)

en: options, check out
el: επιλογές, ελέγξτε έξω

en: or
el: ή

en: or by making a
el: ή κάνοντας ένα

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
el: Ή, για να προχωρήσετε και να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες επιλογές προσθήκης: επιλέξτε το πλαίσιο, αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις σας και, στη συνέχεια, απενεργοποιήστε/ενεργοποιήστε ξανά την προσθήκη.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια λίστα με υποβληθείσες αναρτήσεις οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια συλλογή εικόνων οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε τη φόρμα οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Overview
el: ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Pending (default)
el: Σε εκκρεμότητα (προεπιλογή)

en: Perishable Press Books
el: Φθαρτά Βιβλία Τύπου

en: Please
el: Σας παρακαλούμε

en: Please check your email and try again
el: Ελέγξτε το email σας και δοκιμάστε ξανά

en: Please complete the required fields.
el: Συμπληρώστε τα απαιτούμενα πεδία.

en: Please return to the
el: Παρακαλώ επιστρέψτε στο

en: Please select a category..
el: Επιλέξτε κατηγορία..

en: Please select some tags..
el: Επιλέξτε μερικές ετικέτες..

en: Please select your image(s) to upload.
el: Επιλέξτε τις εικόνες σας για μεταφόρτωση.

en: Please show support by purchasing one of my
el: Δείξτε υποστήριξη αγοράζοντας ένα από τα δικά μου

en: Plugin Homepage
el: Αρχική σελίδα προσθήκης

en: Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις Plugin

en: plugins
el: πρόσθετα

en: Post Category
el: Κατηγορία αναρτήσεων

en: Post category required
el: Απαιτείται κατηγορία ανάρτησης

en: Post Content
el: Περιεχόμενο ανάρτησης

en: Post content required
el: Απαιτείται περιεχόμενο ανάρτησης

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
el: Η ανάρτηση δεν δημιουργήθηκε. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστότοπου για βοήθεια.

en: Post Status
el: Κατάσταση ανάρτησης

en: Post Status for submitted posts
el: Κατάσταση ανάρτησης για υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Post Tags
el: Ετικέτες ανάρτησης

en: Post tags required
el: Απαιτούνται ετικέτες ανάρτησης

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post title required
el: Απαιτείται τίτλος ανάρτησης

en: Post Type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Post Type for submitted posts
el: Τύπος ανάρτησης για υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Private Key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Profile
el: Προφίλ

en: Public Key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Publish after
el: Δημοσίευση μετά

en: Publish after 1 approved post
el: Δημοσίευση μετά από 1 εγκεκριμένη ανάρτηση

en: Publish immediately
el: Δημοσιεύστε αμέσως

en: Rate and review at the Plugin Directory
el: Αξιολογήστε και αξιολογήστε τον Κατάλογο προσθηκών

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
el: Βαθμολογήστε αυτήν την προσθήκη&nbsp;&raquo;

en: reCaptcha Version
el: Έκδοση reCaptcha

en: Receive Email Alert
el: Λήψη ειδοποίησης μέσω email

en: Redirect URL
el: URL ανακατεύθυνσης

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
el: Ανακατεύθυνση χρήστη σε αυτήν τη διεύθυνση URL μετά την υποβολή της ανάρτησης (αφήστε κενό για να παραμείνετε στην τρέχουσα σελίδα)

en: Register
el: Κανω ΕΓΓΡΑΦΗ

en: Register for this site!
el: Εγγραφείτε σε αυτόν τον ιστότοπο!

en: Registered Email
el: Καταχωρημένη Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Registered URL
el: Εγγεγραμμένο URL

en: Registered Username
el: Εγγεγραμμένο Όνομα Χρήστη

en: Remember me
el: Θυμήσου με

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
el: Απαιτείται να είναι μοναδικοί οι τίτλοι των αναρτήσεων που υποβάλλονται (χρήσιμοι για την αποτροπή πολλαπλών/διπλότυπων αναρτήσεων)

en: Require User Login
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
el: Απαιτείται από τους χρήστες να είναι συνδεδεμένοι στο WordPress για να προβάλουν/υποβάλουν τη φόρμα

en: requires WordPress
el: απαιτεί WordPress

en: Reset form
el: Επαναφορά μορφής

en: Reset Form Button
el: Κουμπί επαναφοράς φόρμας

en: Reset my password
el: Επαναφέρω τον κωδικό πρόσβασής μου

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
el: Επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες επιλογές κατά την απενεργοποίηση/επανενεργοποίηση της προσθήκης

en: Restore Defaults
el: Επαναφέρετε τις προεπιλογές

en: Return to form
el: Επιστροφή στη φόρμα

en: Rich Text Editor
el: Επεξεργαστής εμπλουτισμένου κειμένου

en: Save All Changes
el: Αποθήκευση όλων των αλλαγών

en: Save Preference
el: Αποθήκευση Προτίμησης

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Select categories to include in the Category field:
el: Επιλέξτε κατηγορίες που θα συμπεριληφθούν στο πεδίο Κατηγορία:

en: Send email alerts for new post submissions
el: Στείλτε ειδοποιήσεις μέσω email για νέες υποβολές αναρτήσεων

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show USP Posts
el: Εμφάνιση αναρτήσεων USP

en: Sign up now for the good stuff.
el: Εγγραφείτε τώρα για τα καλά πράγματα.

en: Sign up!
el: Εγγραφείτε!

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
el: Καθορίστε αναγνωριστικά κατηγορίας που θα χρησιμοποιηθούν για &ldquo;Κρυφή/Προεπιλεγμένη κατηγορία&rdquo; (διαχωρίστε πολλαπλά αναγνωριστικά με κόμματα)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
el: Καθορίστε τον χρήστη που θα πρέπει να οριστεί ως συγγραφέας για τις υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
el: Γραμμή θέματος για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη γραμμή θέματος. Μπορείτε να συμπεριλάβετε οποιαδήποτε από τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Submit Post
el: Υποβολή ανάρτησης

en: Submitted Posts
el: Υποβλήθηκαν δημοσιεύσεις

en: Submitter Email:
el: Email υποβάλλοντος:

en: Submitter IP:
el: IP υποβολέα:

en: Submitter Name:
el: Όνομα υποβάλλοντος:

en: Submitter URL:
el: Διεύθυνση URL υποβολής:

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Success! Thank you for your submission.
el: Επιτυχία! Σας ευχαριστούμε για την υποβολή σας.

en: Support Forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: tag
el: ετικέτα

en: Targeted Loading
el: Στοχευμένη φόρτωση

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
el: Το κείμενο εμφανίζεται δίπλα στο πλαίσιο ελέγχου. Συμβουλή: χρησιμοποιήστε σγουρές αγκύλες για την έξοδο γωνιακών βραχιόνων, για παράδειγμα:

en: Thank you for using
el: Σας ευχαριστούμε για τη χρήση

en: THANK YOU for your support!
el: Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
el: Αυτό θα σας επιτρέψει να προσαρμόσετε τη φόρμα και τα στυλ όπως θέλετε. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ενότητα "Προσαρμοσμένη φόρμα υποβολής" στο

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
el: Οι σύντομοι κωδικοί πρόσβασης μπορούν να προστεθούν σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP. Έτσι, μπορείτε να εμφανίζετε φόρμες και άλλο περιεχόμενο υπό όρους, βάσει του ρόλου χρήστη και της κατάστασης σύνδεσης.

en: The file(s) could not be uploaded
el: Δεν ήταν δυνατή η μεταφόρτωση των αρχείων

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
el: Η φόρμα σύνδεσης/εγγραφής εμφανίζεται ως διεπαφή με καρτέλες, ώστε οι χρήστες να μπορούν να κάνουν εναλλαγή μεταξύ σύνδεσης, εγγραφής και επαναφοράς κωδικού πρόσβασης.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
el: Η έκδοση pro παρέχει πολλές περισσότερες επιλογές για αυτόν τον σύντομο κώδικα.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
el: Η έκδοση pro παρέχει μεγαλύτερη ευελιξία με συντομότερους κωδικούς ελέγχου πρόσβασης.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Ελέγξτε τα υποχρεωτικά πεδία και δοκιμάστε ξανά.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
el: Αυτή η ρύθμιση ενεργοποιεί οποιονδήποτε/όλους τους συντομότερους κωδικούς σε γραφικά στοιχεία (ακόμη και συντόμους από άλλα πρόσθετα).

en: This shortcode accepts the following attributes:
el: Αυτός ο σύντομος κώδικας δέχεται τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
el: Αυτός ο σύντομος κώδικας εμφανίζει έναν σύνδεσμο που επαναφέρει τη φόρμα στην αρχική της κατάσταση:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
el: Αυτό θα εμφανιστεί ως η ετικέτα πεδίου στη φόρμα. Προεπιλογή: Προσαρμοσμένο πεδίο 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
el: Αυτό θα εμφανιστεί ως η ετικέτα πεδίου στη φόρμα. Προεπιλογή: Προσαρμοσμένο πεδίο 2

en: Tip:
el: Υπόδειξη:

en: to display the submitted name.
el: για να εμφανίσετε το υποβληθέν όνομα.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
el: Για να ενεργοποιήσετε το Google reCaptcha, εισαγάγετε τα δημόσια και ιδιωτικά κλειδιά σας.

en: to get the current URL.
el: για να λάβετε την τρέχουσα διεύθυνση URL.

en: to get the URL of the full-size image
el: για να λάβετε τη διεύθυνση URL της εικόνας πλήρους μεγέθους

en: to include markup in the deny message, you can use
el: για να συμπεριλάβετε τη σήμανση στο μήνυμα άρνησης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε

en: to output
el: στην έξοδο

en: to output angle brackets
el: για την έξοδο γωνιακών βραχιόνων

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
el: Για να αποτρέψετε την ανεπιθύμητη αλληλογραφία, εισαγάγετε μια ερώτηση στην οποία πρέπει να απαντήσουν οι χρήστες πριν υποβάλουν τη φόρμα

en: to submit content!
el: για να υποβάλετε περιεχόμενο!

en: to upgrade WordPress and try again.
el: για να αναβαθμίσετε το WordPress και προσπαθήστε ξανά.

en: Toggle all panels
el: Εναλλαγή όλων των πλαισίων

en: Unique Titles
el: Μοναδικοί τίτλοι

en: unlimited checkbox fields
el: απεριόριστα πεδία πλαισίου ελέγχου

en: unlimited custom fields
el: απεριόριστα προσαρμοσμένα πεδία

en: Unlimited front-end forms
el: Απεριόριστες φόρμες front-end

en: Upload an Image
el: Ανεβάστε μια εικόνα

en: Upload Message
el: Μεταφόρτωση μηνύματος

en: URL Display
el: Εμφάνιση URL

en: URL Markup
el: Σήμανση URL

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
el: Χρησιμοποιήστε ένα κρυφό πεδίο για την κατηγορία ανάρτησης. Αυτό αποκρύπτει το πεδίο κατηγορίας και ορίζει την τιμή του μέσω της επόμενης επιλογής.

en: Use curly brackets
el: Χρησιμοποιήστε σγουρά στηρίγματα

en: Use Existing Tags
el: Χρησιμοποιήστε υπάρχουσες ετικέτες

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
el: Χρησιμοποιήστε μόνο αλφαριθμητικά, κάτω παύλες και παύλες. Εάν δεν είστε σίγουροι, χρησιμοποιήστε το προεπιλεγμένο όνομα:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
el: Χρησιμοποιήστε απλά εισαγωγικά (αντί για διπλά εισαγωγικά).

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
el: Χρησιμοποιήστε τις υποβληθείσες εικόνες ως Προτεινόμενες εικόνες. Απαιτεί υποστήριξη θέματος για Επιλεγμένες εικόνες (γνωστές και ως μικρογραφίες ανάρτησης)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε τη φόρμα σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε τη διεύθυνση URL του προφίλ χρήστη ως την τιμή του πεδίου URL (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρημένο email του χρήστη ως τιμή του πεδίου Email (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρημένο όνομα χρήστη του χρήστη για το πεδίο Όνομα (ισχύει όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κώδικα για να εμφανίσετε μια συλλογή με μεταφορτωμένες εικόνες για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε μια λίστα με υποβληθείσες αναρτήσεις σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή σελίδα WP:

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User email required
el: Απαιτείται email χρήστη

en: User login required
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: User Name
el: Ονομα χρήστη

en: User name required
el: Απαιτείται όνομα χρήστη

en: User Settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: User Submitted Post
el: Ανάρτηση που υπέβαλε ο χρήστης

en: User Submitted Post Info
el: Πληροφορίες που υποβλήθηκαν από τον χρήστη

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
el: Αναρτήσεις που υποβλήθηκαν από τον χρήστη

en: User URL
el: URL χρήστη

en: User URL required
el: Απαιτείται διεύθυνση URL χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username or Email
el: Ονομα χρήστη ή διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
el: Το USP σάς δίνει τη δυνατότητα να εμφανίσετε μια φόρμα μετά την υποβολή οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
el: Το USP παρέχει τρεις συντόμους για τον έλεγχο της πρόσβασης και τον περιορισμό του περιεχομένου.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
el: v2 (Δεν είμαι ρομπότ)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
el: v3 (Κρυφό reCaptcha)

en: Verification
el: Επαλήθευση

en: View full post
el: Δείτε την πλήρη ανάρτηση

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
el: Θέλετε περισσότερες από μία φόρμες; Δημιουργήστε απεριόριστες φόρμες υποβολής, φόρμες εγγραφής, φόρμες επικοινωνίας και πολλά άλλα με

en: We need your support!
el: Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας!

en: Welcome,
el: Καλως ΗΡΘΑΤΕ,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
el: Με αυτήν την επιλογή, μπορείτε να αντιγράψετε τα προεπιλεγμένα πρότυπα της προσθήκης:

en: WordPress Admin Area
el: Περιοχή διαχειριστή WordPress

en: WP Page
el: Σελίδα WP

en: WP Post (recommended)
el: WP Post (συνιστάται)

en: WP Resources
el: Πόροι WP

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
el: Μπορείτε επίσης να εμφανίσετε μια απλή φόρμα που επιτρέπει στους χρήστες να συνδεθούν, να εγγραφούν ή να επαναφέρουν τον κωδικό πρόσβασής τους.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε από τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: Your Email
el: Η διεύθυνση του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας επιτρέπει τη συνεχή ανάπτυξη αυτής της δωρεάν προσθήκης. Ευχαριστώ!

en: Your generous support helps future development of
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας βοηθά στη μελλοντική ανάπτυξη του

en: Your Name
el: Το όνομα σου

en: Your URL
el: Το URL σας

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
el: ★★★★★ βαθμολογία&nbsp;&raquo;
