USP 20230308 - en to ga translation catalogue (399 entries)

en:  approved posts
ga:  poist cheadaithe

en:  file
ga:  comhad

en:  file required
ga:  comhad ag teastáil

en:  files
ga:  comhaid

en:  files required
ga:  comhaid ag teastáil

en:  or higher, and has been deactivated!
ga:  nó níos airde, agus tá sé díghníomhachtaithe!

en:  pixels
ga:  picteilíní

en:  required
ga:  ag teastáil

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ga: &ldquo;Cuir íomhá eile leis&rdquo; nasc

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ga: &mdash; an réiteach deiridh maidir le hábhar a ghintear leis an úsáideoir.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ga: (Cuir do theimpléad foirme & stíleanna féin ar fáil)

en: (Provide your own styles)
ga: (Cuir do stíleanna féin ar fáil)

en: (Recommended)
ga: (Molta)

en: ..and upload them into a directory named
ga: ..agus uaslódáil isteach in eolaire ainmnithe iad

en: Access Control
ga: Rialú Rochtana

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
ga: Cuir ceist dhúshláin leis chun stop a chur le turscar. Leid: déan an cheist éasca le freagairt do dhuine ar bith.

en: Add another image
ga: Cuir íomhá eile leis

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
ga: Faighteoirí breise le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Úsáid camóga chun seoltaí iolracha a scaradh.

en: Admin
ga: Riarachán

en: After post content
ga: Tar éis ábhar a phostáil

en: An error occurred. Please go back and try again.
ga: Tharla earráid. Téigh ar ais agus bain triail eile as.

en: and
ga: agus

en: and is greatly appreciated.
ga: agus tá meas mór air.

en: and/or
ga: agus/nó

en: Antispam Question
ga: Ceist Antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ga: Cabhraíonn síntiús méid ar bith liom leanúint ar aghaidh ag forbairt an bhreiseáin seo saor in aisce agus acmhainní uamhnach WordPress eile.

en: Assigned Author
ga: Údar Sannta

en: attributes
ga: tréithe

en: Automatically display images and more.
ga: Taispeáin íomhánna agus níos mó go huathoibríoch.

en: Before post content
ga: Roimh ábhar a phostáil

en: books
ga: leabhair

en: by
ga: le

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
ga: De réir réamhshocraithe, CSS &amp; Lódáiltear comhaid JavaScript ar gach leathanach. Chun é a luchtú ar leathanaigh ar leith amháin, cuir isteach an URL(anna) anseo. Úsáid camóga chun URLanna iolracha a scaradh. Fág bán le luchtú ar gach leathanach.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
ga: De réir réamhshocraithe, taispeánann sé seo &ldquo;Aontaí le Téarmaí&rdquo; ticbhosca. Saincheap mar atá ag teastáil.

en: Can use
ga: Is féidir a úsáid

en: Case-sensitivity
ga: Cás-íogaireacht

en: Categories
ga: Catagóirí

en: Categories &amp; Tags
ga: Catagóirí &amp; Clibeanna

en: category
ga: chatagóir

en: Category ID for Hidden Field
ga: Aitheantas Catagóire don Réimse Hidden

en: Challenge Question
ga: Ceist Dúshláin

en: Challenge Response
ga: Freagra Dúshlán

en: check out
ga: seiceáil amach

en: Check out the source code inline notes for more info
ga: Amharc ar nótaí inlíne an chóid foinse chun tuilleadh eolais a fháil

en: Check this box if you have shown support
ga: Ticeáil an bosca seo má tá tacaíocht léirithe agat

en: Check your email for the password.
ga: Seiceáil do ríomhphost le haghaidh an focal faire.

en: Check your email to reset your password.
ga: Seiceáil do ríomhphost chun do phasfhocal a athshocrú.

en: Checkbox Error
ga: Earráid ticbhosca

en: Checkbox Name
ga: Ainm an bhosca seiceála

en: Checkbox Text
ga: Téacs ticbhosca

en: Choose fields to display on the front-end form.
ga: Roghnaigh réimsí le taispeáint ar an bhfoirm tosaigh.

en: Choose reCaptcha version
ga: Roghnaigh leagan reCaptcha

en: Configure Custom Field #1.
ga: Cumraigh Réimse Saincheaptha #1.

en: Configure Custom Field #2.
ga: Cumraigh Réimse Saincheaptha #2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
ga: Cumraigh fógraí ríomhphoist do phoist nua a cuireadh isteach.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
ga: Cumraigh socruithe ginearálta. Tabhair faoi deara: oibríonn na socruithe réamhshocraithe go breá i bhformhór na gcásanna.

en: Configure settings for image uploads.
ga: Cumraigh socruithe le haghaidh uaslódála íomhánna.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
ga: Cumraigh socruithe do na réimsí Catagóire agus Clibe.

en: Configure user settings.
ga: Cumraigh socruithe úsáideora.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
ga: Comhghairdeas, tá tú logáilte isteach.

en: Correct captcha required
ga: Captcha ceart ag teastáil

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ga: Seoladh saincheaptha don ríomhphost &ldquo;Ó&rdquo; ceanntásc (féach CCanna breiseán le haghaidh faisnéise).

en: Custom Checkbox
ga: ticbhosca Saincheaptha

en: Custom checkbox required
ga: ticbhosca saincheaptha ag teastáil

en: Custom Content
ga: Ábhar Saincheaptha

en: Custom Field 1
ga: Réimse Saincheaptha 1

en: Custom Field 1 Display
ga: Taispeáint Saincheaptha Réimse 1

en: Custom Field 1 Markup
ga: Marcáil Saincheaptha Réimse 1

en: Custom Field 2
ga: Réimse Saincheaptha 2

en: Custom Field 2 Display
ga: Taispeáint Saincheaptha Réimse 2

en: Custom Field 2 Markup
ga: Marcáil Saincheaptha Réimse 2

en: Custom Field Label
ga: Lipéad Réimse Saincheaptha

en: Custom Field Name
ga: Ainm Réimse Saincheaptha

en: Custom Form + Custom CSS
ga: Foirm Chustaim + CSS Chustaim

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ga: Marcáil saincheaptha don &ldquo;Cuir íomhá eile leis&rdquo; nasc. Fág bán chun an marcáil réamhshocraithe (molta) a úsáid.

en: Default Featured Image
ga: Réamhshocrú Íomhá Réadmhaoin

en: Disable
ga: Díchumasaigh

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
ga: Díchumasaigh na tréithe riachtanacha go léir ar réimsí foirme (úsáideach chun teachtaireachtaí earráide a réiteach)

en: Disable IP Tracking
ga: Díchumasaigh Rianú IP

en: Disable Replace Author
ga: Díchumasaigh Ionadaigh Údar

en: Disable Required
ga: Díchumasaigh Riachtanach

en: Disable this field
ga: Díchumasaigh an réimse seo

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
ga: Taispeáin roghchlár roghnaithe/anuas de chlibeanna atá ann cheana féin (bailí nuair a thaispeánfar réimse Clib ar an bhfoirm)

en: Display Checkbox
ga: Taispeáin ticbhosca

en: Display content only to users with a specific capability:
ga: Taispeáin ábhar d'úsáideoirí a bhfuil cumas ar leith acu amháin:

en: Display content to logged-in users:
ga: Taispeáin ábhar d'úsáideoirí logáilte isteach:

en: Display content to visitors only:
ga: Taispeáin ábhar do chuairteoirí amháin:

en: Display custom checkbox on the submission form
ga: Taispeáin ticbhosca saincheaptha ar an bhfoirm aighneachta

en: Display Custom Field 1:
ga: Taispeáin Réimse Saincheaptha 1:

en: Display Custom Field 2:
ga: Taispeáin Réimse Saincheaptha 2:

en: Display image gallery
ga: Taispeáin gailearaí íomhánna

en: Display submitted author/name:
ga: Taispeáin an t-údar/ainm a cuireadh isteach:

en: Display submitted email address:
ga: Taispeáin an seoladh ríomhphoist a cuireadh isteach:

en: Display submitted images:
ga: Taispeáin íomhánna a cuireadh isteach:

en: Display submitted URL:
ga: Taispeáin an URL a cuireadh isteach:

en: Display the Form
ga: Taispeáin an Fhoirm

en: Display the login/register form
ga: Taispeáin an fhoirm logáil isteach/cláraithe

en: Display the submit-post form
ga: Taispeáin an fhoirm seolta-phost

en: Display user-submitted posts
ga: Taispeáin postálacha arna gcur isteach ag an úsáideoir

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
ga: Ná bailigh ná stóráil aon seoladh IP úsáideora (úsáideach chun cloí le rialacháin príobháideachais)

en: Do not display
ga: Ná taispeáin

en: Do not replace post author with submitted user name
ga: Ná cuir ainm úsáideora a cuireadh isteach in ionad údar an phoist

en: Documentation
ga: Doiciméadúchán

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
ga: Síntiúis trí PayPal, cárta creidmheasa, nó cryptocurrency

en: donation
ga: síntiús

en: Draft
ga: Dréacht

en: Duplicate post title. Please try again.
ga: Teideal an phoist dhúbailt. Arís, le d'thoil.

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ga: Ríomhphost &ldquo;Ó&rdquo; Seoladh

en: Email Address for Alerts
ga: Seoladh Ríomhphoist le haghaidh Foláirimh

en: Email Alert Message
ga: Teachtaireacht Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Alert Subject
ga: Ábhar Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Alerts
ga: Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Display
ga: Taispeáint Ríomhphoist

en: Email Markup
ga: Ríomhphost Marcáil

en: email-alert options
ga: roghanna foláirimh ríomhphoist

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: Enable and require
ga: Cumasaigh agus éilíonn

en: Enable but do not require
ga: Cumasaigh ach ní gá

en: Enable HTML Format
ga: Cumasaigh Formáid HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
ga: Cumasaigh formáid HTML le haghaidh teachtaireachtaí foláirimh ríomhphoist

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
ga: Cumasaigh RTE/Eagarthóir Amhairc don réimse Ábhar Poist

en: Enable Shortcodes
ga: Cumasaigh Aicearraí

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ga: Cumasaigh shortcodes i ngiuirléidí. De réir réamhshocraithe, ní chumasaíonn WordPress shortcodes i ngiuirléidí.

en: Enable users to select multiple categories
ga: Cumasaigh úsáideoirí catagóirí iolracha a roghnú

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ga: Cuir ar chumas úsáideoirí cineálacha comhaid eile a uaslódáil (cosúil le PDF, Word, Zip, físeáin, agus níos mó), seiceáil amach

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ga: Cuireann sé ar chumas do chuairteoirí postálacha agus íomhánna a chur isteach ó áit ar bith ar do shuíomh.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ga: cuireann sé ar chumas do chuairteoirí postálacha a chur isteach agus íomhánna a uaslódáil ó thaobh tosaigh do shuíomh.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
ga: Cuir isteach an freagra ceart *amháin* ar cheist an dúshláin

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
ga: Cuir isteach URL nó cliceáil ar an gcnaipe chun íomhá a uaslódáil/roghnaigh (roghnach)

en: Enter your Private Key
ga: Cuir isteach d'Eochair Phríobháideach

en: Enter your Public Key
ga: Cuir isteach d’Eochair Phoiblí

en: Enter your username or email to reset your password.
ga: Cuir isteach d'ainm úsáideora nó ríomhphost chun do phasfhocal a athshocrú.

en: Error Message
ga: Teachtaireacht Earráid

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
ga: Taispeántar teachtaireacht earráide má theipeann ar an bpostáil a chur isteach (marcáil bhunúsach ceadaithe)

en: Error message displayed if user does not check the box
ga: Taispeántar teachtaireacht earráide mura seiceálann an t-úsáideoir an bosca

en: Error:
ga: Earráid:

en: Example
ga: Sampla

en: Featured Image
ga: Íomhá Réadmhaoin

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ga: Comhad gan uaslódáil. Seiceáil an comhad agus bain triail eile as.

en: File type not allowed (please upload images only)
ga: Ní cheadaítear an cineál comhaid (uaslódáil íomhánna amháin)

en: For
ga: Le haghaidh

en: For more
ga: Chun níos mó

en: For more features and unlimited forms, check out
ga: Le haghaidh tuilleadh gnéithe agus foirmeacha neamhtheoranta, seiceáil amach

en: For more options and features, check out
ga: Le haghaidh tuilleadh roghanna agus gnéithe, seiceáil amach

en: For unlimited fields, check out
ga: Le haghaidh réimsí neamhtheoranta, seiceáil amach

en: Forgot?
ga: Dearmadta?

en: Form Fields
ga: Réimsí Foirme

en: Form Style
ga: Stíl Foirme

en: Front-end Display
ga: Taispeáint ceann tosaigh

en: FYI: here is a
ga: FYI: Seo é a

en: General Settings
ga: Socruithe Ginearálta

en: Get USP Pro
ga: Faigh USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ga: Faigh USP Pro le haghaidh foirmeacha neamhtheoranta!

en: give it a 5-star rating
ga: tabhair rátáil 5 réalta dó

en: give this plugin a 5-star rating
ga: tabhair rátáil 5 réalta don bhreiseán seo

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ga: Tabhair rátáil 5 réalta do USP ag WordPress.org

en: Go Pro
ga: Téigh Pro

en: Have an account?
ga: An bhfuil cuntas agat?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ga: Seo roinnt samplaí a thaispeánann conas an gearrchód seo a chumrú:

en: Hidden/Default Category
ga: Catagóir Hidden/Réamhshocraithe

en: Homepage
ga: Leathanach baile

en: HTML5 Form + Default CSS
ga: Foirm HTML5 + CSS Réamhshocraithe

en: HTML5 Form + Disable CSS
ga: Foirm HTML5 + CSS a dhíchumasú

en: Human verification: leave this field empty.
ga: Fíorú daonna: fág an réimse seo folamh.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
ga: Má shonraítear seoltaí iolracha don socrú roimhe seo, cuir líon comhionann seoltaí don socrú seo san áireamh (san ord céanna).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ga: Má tá an t-úsáideoir logáilte isteach, taispeáin an fhoirm iar-aighneachta; nó mura bhfuil an t-úsáideoir logáilte isteach, taispeáin an fhoirm logáil isteach:

en: If you like this plugin, please
ga: Más maith leat an breiseán seo, le do thoil

en: Image Display
ga: Taispeáint Íomhá

en: Image height exceeds maximum
ga: Sáraíonn airde an íomhá uasairde

en: Image Markup
ga: Marcáil Íomhá

en: Image Uploads
ga: Uaslódálacha Íomhánna

en: Image width exceeds maximum
ga: Sáraíonn leithead na híomhá uasmhéid

en: in
ga: isteach

en: in your theme:
ga: i do théama:

en: Include JavaScript
ga: Cuir JavaScript san áireamh

en: Include required JavaScript files (recommended)
ga: Cuir na comhaid JavaScript riachtanacha san áireamh (molta)

en: Incorrect response.
ga: Freagra mícheart.

en: Installation Docs
ga: Doiciméid Suiteála

en: Jeff Starr on Twitter
ga: Jeff Starr ar Twitter

en: Learn&nbsp;more
ga: Foghlaim&nbsp;tuilleadh

en: Leave this option disabled to remember your settings.
ga: Fág an rogha seo díchumasaithe chun do shocruithe a mheabhrú.

en: Like this plugin? Give it a
ga: Cosúil leis an mbreiseán seo? Tabhair é a

en: list of USP CSS selectors
ga: liosta de na roghnóirí USP CSS

en: log in
ga: Logáil isteach

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
ga: Logáil isteach nó cláraigh! Tá sé tapa &amp; saor!

en: Log out
ga: Logáil Amach

en: Login
ga: Logáil isteach

en: Lose something?
ga: Caill rud éigin?

en: make a donation
ga: síntiús a dhéanamh

en: Make a donation via PayPal
ga: Tabhair síntiús trí Paypal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
ga: Déan síntiús&nbsp;&raquo;

en: Make the challenge response case-sensitive
ga: Bíodh freagra an dúshláin cás-íogair

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil do Réimse an Chustaim 1. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil le haghaidh Réimse Saincheaptha 2. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil do gach íomhá a chuirtear isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Markup for submitted author/name. You may include
ga: Marcáil don údar/ainm a cuireadh isteach. Féadfaidh tú a áireamh

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil don seoladh ríomhphoist a cuireadh isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
ga: Marcáil don URL a cuireadh isteach. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
ga: Uasairde (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: Maximum image height
ga: Uasairde íomhá

en: Maximum image width
ga: Uasleithead íomhá

en: Maximum number of images
ga: Uaslíon na n-íomhánna

en: Maximum number of images exceeded
ga: Sáraíodh uaslíon na n-íomhánna

en: Maximum number of images for each submitted post
ga: Uaslíon na n-íomhánna do gach postáil a chuirtear isteach

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
ga: Uasleithead (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
ga: Taispeánfar an teachtaireacht tar éis don phostáil rathúil a bheith curtha isteach (marcáil bhunúsach ceadaithe)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
ga: Taispeántar an teachtaireacht in aice leis an réimse uaslódála comhad (marcáil bhunúsach ceadaithe)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
ga: Teachtaireacht le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an teachtaireacht réamhshocraithe a úsáid. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
ga: Íosairde (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: Minimum image height
ga: Íosairde íomhá

en: Minimum image height not met
ga: Níor baineadh amach íosairde na híomhá

en: Minimum image width
ga: Íosleithead íomhá

en: Minimum image width not met
ga: Níor comhlíonadh íosleithead na híomhá

en: Minimum number of images
ga: Íoslíon íomhánna

en: Minimum number of images for each submitted post
ga: Íoslíon íomhánna do gach post a chuirtear isteach

en: Minimum number of images not met
ga: Líon íosta na n-íomhánna nár comhlíonadh

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
ga: Íosleithead (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáilte

en: More Options
ga: Tuilleadh Roghanna

en: Multiple Categories
ga: Catagóirí Il

en: Name Display
ga: Taispeáin Ainm

en: Name Markup
ga: Ainm Marcáil

en: Non-empty value for hidden field
ga: Luach neamhfholamh don réimse folaithe

en: Note that the url attribute accepts
ga: Tabhair faoi deara go nglacann an tréith url

en: Notes:
ga: Nótaí:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ga: Dearadh Gréasáin Obsessive &amp; Forbairt

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
ga: Marcáil/téacs roghnach le cur san áireamh roimh an bhfoirm aighneachta (fág bán chun é a dhíchumasú)

en: options, check out
ga: roghanna, seiceáil amach

en: or
ga: nó

en: or by making a
ga: nó trí a

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ga: Nó, chun dul ar aghaidh agus na roghanna breiseán réamhshocraithe a chur ar ais: seiceáil an bosca, sábháil do shocruithe, agus ansin díghníomhachtaigh/athghníomhachtaigh an breiseán.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléad chun liosta de phoist a cuireadh isteach a thaispeáint áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléad chun gailearaí íomhánna a thaispeáint áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléad chun an fhoirm a thaispeáint áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Overview
ga: Forbhreathnú

en: Password
ga: Pasfhocal

en: Pending (default)
ga: Ar feitheamh (réamhshocraithe)

en: Perishable Press Books
ga: Leabhair Phreasa meatacha

en: Please
ga: Le do thoil

en: Please check your email and try again
ga: Seiceáil do ríomhphost agus bain triail eile as

en: Please complete the required fields.
ga: Comhlánaigh na réimsí riachtanacha le do thoil.

en: Please return to the
ga: Fill ar ais chuig an

en: Please select a category..
ga: Roghnaigh catagóir le do thoil..

en: Please select some tags..
ga: Roghnaigh roinnt clibeanna..

en: Please select your image(s) to upload.
ga: Roghnaigh do íomhá(í) le huaslódáil.

en: Please show support by purchasing one of my
ga: Taispeáin tacaíocht le do thoil trí cheann de mo chuid a cheannach

en: Plugin Homepage
ga: Leathanach Baile an Bhreiseáin

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
ga: Planet Breiseán: Forlíontáin WordPress

en: Plugin Settings
ga: Socruithe Breiseán

en: plugins
ga: forlíontáin

en: Post Category
ga: Catagóir Poist

en: Post category required
ga: Catagóir postála ag teastáil

en: Post Content
ga: Ábhar Postála

en: Post content required
ga: Ábhar postála ag teastáil

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ga: Postáil gan chruthú. Déan teagmháil le riarthóir an tsuímh le haghaidh cabhrach.

en: Post Status
ga: Stádas an Phoist

en: Post Status for submitted posts
ga: Stádas Poist do phoist a cuireadh isteach

en: Post Tags
ga: Clibeanna Post

en: Post tags required
ga: Clibeanna postála ag teastáil

en: Post Title
ga: Teideal an Phoist

en: Post title required
ga: Teideal an phoist ag teastáil

en: Post Type
ga: Cineál Poist

en: Post Type for submitted posts
ga: Cineál Poist do phoist a cuireadh isteach

en: Private Key
ga: Eochair Phríobháideach

en: Profile
ga: Próifíl

en: Public Key
ga: Eochair Phoiblí

en: Publish after
ga: Foilsigh i ndiaidh

en: Publish after 1 approved post
ga: Foilsigh tar éis 1 phost faofa

en: Publish immediately
ga: Foilsigh láithreach

en: Rate and review at the Plugin Directory
ga: Ráta agus athbhreithniú ag an Eolaire Breiseán

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ga: Ráta an breiseán seo&nbsp;&raquo;

en: reCaptcha Version
ga: Leagan reCaptcha

en: Receive Email Alert
ga: Faigh Foláireamh Ríomhphoist

en: Redirect URL
ga: URL atreoraithe

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
ga: Atreoraigh an t-úsáideoir chuig an URL seo tar éis don phostáil a bheith curtha isteach (fág bán chun fanacht ar an leathanach reatha)

en: Register
ga: Clár

en: Register for this site!
ga: Cláraigh don suíomh seo!

en: Registered Email
ga: Ríomhphost Cláraithe

en: Registered URL
ga: URL cláraithe

en: Registered Username
ga: Ainm Úsáideora Cláraithe

en: Remember me
ga: Cuimhnigh orm

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
ga: A cheangal go mbeidh teidil na bpost a cuireadh isteach uathúil (úsáideach chun postálacha iolracha/dúblacha a chosc)

en: Require User Login
ga: A cheangal ar Logáil isteach Úsáideoir

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ga: Iarr ar úsáideoirí a bheith logáilte isteach i WordPress chun an fhoirm a fheiceáil/a chur isteach

en: requires WordPress
ga: Éilíonn WordPress

en: Reset form
ga: Foirm athshocrú

en: Reset Form Button
ga: Cnaipe Foirme Athshocraigh

en: Reset my password
ga: Athshocraigh mo phasfhocal

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
ga: Athchóirigh na roghanna réamhshocraithe nuair a dhéantar breiseán a dhíghníomhachtú/athghníomhachtú

en: Restore Defaults
ga: Athchóirigh Réamhshocruithe

en: Return to form
ga: Fill ar an bhfoirm

en: Rich Text Editor
ga: Eagarthóir téacs saibhir

en: Save All Changes
ga: Sábháil Gach Athrú

en: Save Preference
ga: Sábháil Rogha

en: Save Settings
ga: Sábháil Socruithe

en: Select categories to include in the Category field:
ga: Roghnaigh catagóirí le cur san áireamh sa réimse Catagóir:

en: Send email alerts for new post submissions
ga: Seol foláirimh ríomhphoist le haghaidh aighneachtaí poist nua

en: Settings
ga: Socruithe

en: Show categories
ga: Taispeáin catagóirí

en: Show USP Posts
ga: Taispeáin Poist USP

en: Sign up now for the good stuff.
ga: Cláraigh anois le haghaidh an stuif maith.

en: Sign up!
ga: Clarú!

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
ga: Sonraigh ID(í) na gcatagóirí le húsáid don &ldquo;Catagóir i bhfolach/Réamhshocraithe&rdquo; (IDanna iolracha ar leith le camóga)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
ga: Sonraigh an t-úsáideoir ba cheart a shannadh mar údar do phoist a cuireadh isteach

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
ga: Líne ábhar le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an líne ábhair réamhshocraithe a úsáid. Féadfaidh tú aon cheann de na hathróga seo a leanas a chur san áireamh:

en: Submit Post
ga: Cuir Post isteach

en: Submitted Posts
ga: Poist Curtha isteach

en: Submitter Email:
ga: Ríomhphost tíolactha:

en: Submitter IP:
ga: IP an t-aighnitheoir:

en: Submitter Name:
ga: Ainm an Taisceora:

en: Submitter URL:
ga: URL an t-aighnitheoir:

en: Success Message
ga: Teachtaireacht Ratha

en: Success!
ga: Rath!

en: Success! Thank you for your submission.
ga: Rath! Go raibh maith agat as do aighneacht.

en: Support Forum
ga: Fóram Tacaíochta

en: tag
ga: chlib

en: Targeted Loading
ga: Luchtú Spriocdhírithe

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ga: Taispeántar an téacs in aice leis an ticbhosca. Leid: bain úsáid as lúibíní curacha chun lúibíní uillinne a aschur, mar shampla:

en: Thank you for using
ga: Go raibh maith agat as úsáid

en: THANK YOU for your support!
ga: Go raibh maith agat as do chuid tacaíochta!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ga: Cuirfidh sé sin ar do chumas an fhoirm agus na stíleanna a shaincheapadh de réir mar is mian leat. Le haghaidh tuilleadh eolais, seiceáil an rannán "Foirm Aighneachta Chustaim" sa

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
ga: Is féidir na shortcodes rochtana a chur le haon WP Post nó Leathanach. Mar sin is féidir leat foirmeacha agus ábhar eile a thaispeáint go coinníollach, bunaithe ar ról an úsáideora agus ar stádas logáil isteach.

en: The file(s) could not be uploaded
ga: Níorbh fhéidir an comhad/na comhaid a uaslódáil

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
ga: Taispeánann an fhoirm logáil isteach/cláraithe mar chomhéadan tabbed, ionas gur féidir le húsáideoirí aistriú idir logáil isteach, clárú agus pasfhocal a athshocrú.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
ga: Soláthraíonn an leagan pro go leor roghanna eile don ghearrchód seo.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
ga: Soláthraíonn an leagan pro níos mó solúbthachta le shortcodes rialaithe rochtana.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
ga: Tharla earráid. Seiceáil na réimsí riachtanacha agus bain triail eile as.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ga: Cumasaíonn an socrú seo gearrchód ar bith/gach ceann i ngiuirléidí (fiú gearrchóid ó fhorlíontáin eile).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ga: Glacann an gearrchód seo leis na tréithe seo a leanas:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ga: Taispeánann an gearrchód seo nasc a athshocraíonn an fhoirm go dtí a staid bhunaidh:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
ga: Taispeánfar é seo mar an lipéad réimse ar an bhfoirm. Réamhshocrú: Réimse Saincheaptha 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
ga: Taispeánfar é seo mar an lipéad réimse ar an bhfoirm. Réamhshocrú: Réimse Saincheaptha 2

en: Tip:
ga: Leid:

en: to display the submitted name.
ga: chun an t-ainm a cuireadh isteach a thaispeáint.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
ga: Chun Google reCaptcha a chumasú, cuir isteach d'eochracha poiblí agus príobháideacha.

en: to get the current URL.
ga: chun an URL reatha a fháil.

en: to get the URL of the full-size image
ga: chun URL na híomhá lánmhéide a fháil

en: to include markup in the deny message, you can use
ga: chun marcáil a chur san áireamh sa teachtaireacht shéanadh, is féidir leat é a úsáid

en: to output
ga: a aschur

en: to output angle brackets
ga: chun lúibíní uillinn aschuir

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
ga: Chun turscar a chosc, cuir isteach ceist nach mór d’úsáideoirí a fhreagairt sula gcuireann siad isteach an fhoirm

en: to submit content!
ga: ábhar a chur isteach!

en: to upgrade WordPress and try again.
ga: chun WordPress a uasghrádú agus bain triail eile as.

en: Toggle all panels
ga: Scoránaigh na painéil go léir

en: Unique Titles
ga: Teidil Uathúla

en: unlimited checkbox fields
ga: réimsí ticbhosca neamhtheoranta

en: unlimited custom fields
ga: réimsí saincheaptha gan teorainn

en: Unlimited front-end forms
ga: Foirmeacha tosaigh gan teorainn

en: Upload an Image
ga: Uaslódáil Íomhá

en: Upload Message
ga: Uaslódáil Teachtaireacht

en: URL Display
ga: Taispeáin URL

en: URL Markup
ga: Marcáil URL

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
ga: Úsáid réimse folaithe don chatagóir postála. Folaíonn sé seo réimse na gcatagóirí agus socraíonn sé a luach tríd an gcéad rogha eile.

en: Use curly brackets
ga: Bain úsáid as lúibíní curly

en: Use Existing Tags
ga: Úsáid Clibeanna Reatha

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ga: Bain úsáid as ach alfa-uimhriúla, béim, agus daiseanna. Mura bhfuil tú cinnte, úsáid an t-ainm réamhshocraithe:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
ga: Úsáid comharthaí athfhriotail dhíreacha singil (in ionad athfhriotail dhúbailte) i

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
ga: Úsáid íomhánna curtha isteach mar Íomhánna Réadmhaoine. Teastaíonn tacaíocht téama le haghaidh Íomhánna Réadmhaoine (nó Post Mhionsamhlacha)

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ga: Úsáid an gearrchód chun an fhoirm a thaispeáint ar aon phostáil nó leathanach WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid URL Próifíl an úsáideora mar luach an réimse URL (bailí agus an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid ríomhphost cláraithe an úsáideora mar luach an réimse Ríomhphoist (bailí agus an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
ga: Úsáid ainm úsáideora cláraithe an úsáideora don réimse Ainm (bailí agus an t-úsáideoir logáilte isteach i WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ga: Úsáid an gearrchód seo chun gailearaí d’íomhánna uaslódáilte a thaispeáint do gach postáil a sheoltar isteach:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ga: Bain úsáid as an ngearrchód seo chun liosta postanna a cuireadh isteach a thaispeáint ar aon phostáil nó leathanach WP:

en: User Email
ga: Ríomhphost Úsáideora

en: User email required
ga: Ríomhphost úsáideora riachtanach

en: User login required
ga: Tá logáil isteach úsáideora riachtanach

en: User Name
ga: Ainm Úsáideora

en: User name required
ga: Ainm úsáideora ag teastáil

en: User Settings
ga: Socruithe Úsáideora

en: User Submitted Post
ga: Postáil curtha isteach ag Úsáideoir

en: User Submitted Post Info
ga: Eolas faoin bPost a Chuir an tÚsáideoir isteach

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
ga: Poist a Chuir Úsáideoirí isteach

en: User URL
ga: URL úsáideora

en: User URL required
ga: URL úsáideora riachtanach

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Username or Email
ga: Ainm Úsáideora nó Ríomhphost

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ga: Cuireann USP ar do chumas foirm iar-aighneachta a thaispeáint áit ar bith ar do shuíomh.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ga: Soláthraíonn USP trí shortcode chun rochtain a rialú agus srian a chur ar ábhar.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
ga: v2 (ní róbat mé)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
ga: v3 (ReCaptcha i bhfolach)

en: Verification
ga: Fíorú

en: View full post
ga: Féach ar an bpostáil iomlán

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
ga: Ag iarraidh níos mó ná foirm amháin? Cruthaigh foirmeacha aighneachta neamhtheoranta, foirmeacha clárúcháin, foirmeacha teagmhála agus níos mó le

en: We need your support!
ga: Teastaíonn do thacaíocht uainn!

en: Welcome,
ga: Fáilte,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ga: Leis an rogha seo, is féidir leat teimpléid réamhshocraithe na mbreiseán a chóipeáil&rsquo;

en: WordPress Admin Area
ga: Réimse Riaracháin WordPress

en: WP Page
ga: Leathanach WP

en: WP Post (recommended)
ga: WP Post (molta)

en: WP Resources
ga: Acmhainní WP

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
ga: Is féidir leat foirm shimplí a thaispeáint freisin a chuireann ar chumas úsáideoirí logáil isteach, clárú nó a bpasfhocal a athshocrú.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ga: Is féidir leat aon cheann de na tréithe seo a leanas a úsáid a shaincheapadh:

en: Your Email
ga: Do r-phost

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ga: Cumasaíonn do thacaíocht fhlaithiúil forbairt leanúnach ar an mbreiseán seo saor in aisce. Go raibh maith agat!

en: Your generous support helps future development of
ga: Cuidíonn do thacaíocht fhlaithiúil le forbairt na

en: Your Name
ga: Do ainm

en: Your URL
ga: Do URL

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
ga: rátáil ★★★★★ rangú&nbsp;&raquo;
